Tranpenad tecknar nytt avtal med Jula centrallager i Skara
Vi på Tranpenad är stolta över att kunna meddela att vi har tecknat ett nytt bemanningsavtal med Jula centrallager i Skara. Samarbetet innebär en fortsatt satsning på långsiktiga lösningar och en stark lokal närvaro.
"Vi letar ju efter en långsiktig bemanningspartner och en bra bemanningslösning och tycker att Tranpenad var ett bra företag att jobba vidare med. Vi har haft ett bra samarbete sedan tidigare, så det kändes väldigt bra och tryggt att fortsätta med dem", säger Per Lund på Jula.
Våra konsulter på plats vittnar om en varm och välkomnande arbetsmiljö:
"Det har varit väldigt givande att komma till den här arbetsplatsen. Alla medarbetare på Jula är fantastiska – man kan fråga vem som helst och få hjälp. Det är roligt att gå till jobbet varje dag."
"Jag som precis börjat här har blivit väldigt fint mottagen. Min fadder var jättetrevlig och alla var väldigt stöttande. Det är verkligen en fin arbetsmiljö."
Tranpenad arbetar aktivt för att vara en tydlig och närvarande arbetsgivare, något som uppskattas av våra konsulter:
"Erika har varit jättebra som konsultchef. Informationen kommer alltid i tid och man får snabbt svar när man behöver något. Tranpenad ger oss konsulter möjlighet att utvecklas och växa i våra roller, vilket gör jobbet både roligt och utvecklande."
Martina Hjorth, Platsansvarig för Skaraborg - Tranpenad, kommenterar:
"Det är jättekul att få fortsätta samarbetet med Jula och skriva ett nytt längre avtal med Skaras största privata arbetsgivare. Detta stärker vår position ytterligare i Skaraborg, och vårt kontor i Skara växer stadigt med kompetent personal för våra kunder."
Vi ser fram emot ett fortsatt framgångsrikt samarbete med Jula!